Zdalna diagnostyka FERMAT – najszybsze rozwiązywanie problemów z Państwa maszyną

April 12, 2017  

Jeżeli podczas produkcji zaistnieje jakiś problem, każdemu klientowi chodzi o czas. Przerwa w obróbce lub jakikolwiek inny dłuższy postój maszyny oznacza straty finansowe i nieprzyjemny poślizg, który niekorzystnie wpływa na zobowiązania biznesowe. Znaczącym pomocnikiem w takiej sytuacji jest program zdalnej diagnostyki Fermat, z którego nasza firma standardowo korzysta we wszystkich rodzajach naszych maszyn. Umożliwia to błyskawiczną analizę stanu obrabiarki bez względu na odległość i za pomocą odpowiedniego oprogramowania pozwala dokładnie wykryć ewentualne błędy i ich przyczyny.

W jaki sposób diagnostyka działa w praktyce? Nasz diagnostyk natychmiast po zgłoszeniu problemu z Państwa maszyną potrafi za pośrednictwem monitoru uzyskać aktualne informacje o stanie maszyny, stwierdzić usterkę, którą potrafi poprzez zdalne połączenie swego komputera i systemu sterowania CNC klienta całkowicie usunąć lub określić przyczynę awarii tak, aby na miejscu jak najszybciej można było wykonać naprawę serwisową.

Za pośrednictwem monitoru można obserwować proces obróbki, wykorzystanie osi i wrzeciona. Możliwa jest kontrola nie tylko stanu maszyny, ale za pomocą wirtualnej klawiatury można sterować i menu CNC, przy czym do analizy usterek wykorzystywane są integrowane funkcje diagnostyczne na maszynie CNC. Pobranie logbooka pozwala na bliższą analizę danego błędu i jego przyczyn.

Dostęp do panelu operacyjnego CNC systemu sterowania Heidenhain:

nr 2