Jan Kropáček w Słowenii

May 11, 2018  

obr 1

Na początku kwietnia 2018 r. Jan Kropáček, kierownik sprzedaży w spółce FERMAT Group, odwiedził spółkę Tovarna kovinske opreme d.o.o. (TKO), która produkuje komponenty do ciężkiego sprzętu w słoweńskim mieście Murska Sobota.

Murska Sobota to miasto we wschodniej Słowenii, położone w samym sercu regionu Prekmurje. Jej najcenniejszym zabytkiem jest znajdujący się w samym sercu miasta zespół pałacowo-parkowy. Rezydencja ta powstała w XVI wieku a swój obecny renesansowy wygląd uzyskała podczas ostatniej większej przebudowy, jaka miała miejsce pod koniec XVIII wieku. Całość zaś otoczona została rozległym parkiem krajobrazowym. Dziś w zamku mieści się Muzeum Regionalne prezentujące bogatą historię Prekmurja.

obr 2

Do doskonałej obróbki wykorzystuje TKO dwie wytaczarki poziome FERMAT, WRF 160 i zupełnie nową WFT 15R z magazynem narzędzi z robotem narzędzi  KUKA i stacją odbiorczą specjalnie wbudowaną w duży stół obrotowy CNC.

obr 3 obr 4 obr 5

Frezarka WFT 15R firmy FERMAT to wielkoformatowa wytaczarka pozioma o średnicy wrzeciona 150 mm, wysuwu wrzeciona 730 mm i wysuwu suwaka 700 mm. Oś Y na tej maszynie jest ogromna – 4 000 mm, co pozwala jej frezować i obrabiać na dużej powierzchni.

Więcej informacji o maszynach FERMAT znajdziesz na stronach internetowych http://www.fermatmachinery.com/products