FERMAT STROJE LIPNÍK – nowoczesna produkcja na Morawach

May 6, 2019  

Miasto Lipník nad Bečvou znajduje się na Morawach pod zamkiem Helfštýn.  FERMAT produkuje tutaj mniejsze typy wytaczarek oraz w nawiązaniu do know how firmy STROJTOS również frezarki.

obr 1

 

FERMAT Lipník – produkcja

Na przestrzeni wieków ze skrzyżowania szlaków handlowych wyłonił się tutaj regionalny ośrodek produkcji, handlu i obróbki metalu. Lipník nad Bečvou to mniejsze miasto przepełnione bogactwem historii, w którym najnowocześniejsza technologia i wieloletnie doświadczenia w produkcji maszyn do obróbki metalu znalazły swoje miejsce w średniowiecznych fortyfikacjach, renesansowej architekturze i barokowych rzeźbach.

obr wyr

 

Lipník nad Bečvou – Kościół Św. Jakuba

Malownicze miasto z potencjałem wysoko wykwalifikowanych pracowników znajduje się godzinę drogi od głównej hali produkcyjnej FERMAT w Brnie. Spółka FERMAT STROJE LIPNÍK s.r.o. jest członkiem FERMAT GROUP a.s. Firma powstała w 2010 roku i kontynuuje wieloletnią tradycję produkcji obrabiarek w Lipníku nad Bečvou sięgającą aż do 1896 roku.

obr 2

 

FERMAT Lipník – produkcja

Oprócz dominującego programu produkcyjnego – produkcji wytaczarek i frezarek, zespół doświadczonych pracowników spółki FERMAT STROJE LIPNÍK s.r.o. zapewnia serwis i naprawy oraz dostarcza części zamienne do produktów STROJTOS LIPNÍK. FERMAT STROJE LIPNÍK dostarcza swe maszyny do różnych gałęzi przemysłu na całym świecie.

obr 3